Page Header

James, Alicia Attendance/Secretary
Ware, Reginald Principal
Gray, Ylonda Assistant Principal
Knight, Michael Assistant Principal
Morrow, Renee Assistant Principal
Miller, Tonia Guidance Counselor 11th-12th Grade
Owens, Rickey Guidance Counselor 9th-10th Grade
Calderon, Sonia Office Manager/Translator
Jones, Lavone Financial Secretary

Allen, Tonnette Physical Education
Barber, Tenesha Language Arts
Bevel, S Science
Boyd, Lorna Science
Brown, LaShawn Language Arts
Bynum, Crystal Mathematics
Calderon, Josefina Foreign Language
Calderon, Sonia Office Manager/Translator
Callins, Delmesa Mathematics
Ciger, Berkan Social Studies
Clark, Tahieta Special Education Teacher/Head Girls Varsity Basketball Coach
Dill, Billy Mathematics
Fitzpatrick, Mike Social Studies
Forest, Stephanie Language Arts
Graeber, Charles Language Arts
Gray, Ylonda Assistant Principal
Gulley, Judith Media Center
Harris, Curtis Special Education
Hollis, Passion Language Arts
Hopkins-Moss, Vivian Special Education
Horne, Brett Science
Hutcherson, Cordelia Special Education
Ingram, Angie Fine Arts
James, Alicia Attendance/Secretary
Jones, Lavone Financial Secretary
Knight, Michael Assistant Principal
Kohlhiem, Avrie Language Arts
Ledlow, Deneika Mathematics
Lyons, Tarus Social Studies
Mason, Angela Science
McGee, Stephanie Foreign Language- French
Miller, Charity Social Studies
Miller, Tonia Guidance Counselor 11th-12th Grade
Morris, Connie Athletic Director
Morrow, Renee Assistant Principal
Owens, Rickey Guidance Counselor 9th-10th Grade
Pankey, Paul Language Arts
Parker, Kelvin Choral Music Director
Parks, Michael Instrumental Music Director
Rasp, Ronnie Physical Education
Richardson, Jason Science/Teacher Forensic Science
Sykes, Christina Science
Terrell, Brenda Special Education
Terrell, Linda WEBMASTER
terrell, linda
Thigpen, Justin Health
Tillman, Ontario Special Education/Head Boys Varsity Basketball Coach
Toney, Rosalind Social Studies
Vardaman, Sheila Special Education
Veitch, Jenifer Special Education
Walker, William AFJROTC
Wall, JoLynn
Ware, Reginald Principal
Watts, Keely Mathematics
Willford, Turner AFJROTC
Williams, Ruthie Social Studies
Woodham, William Driver Education

Burse, Charles Paraprofessional
Caddell, Benjamin Maintenance
Canon, Marilyn Child Nutrition Program
Cochran, Jacqueline Paraprofessional
Cooper, Florence Maintenance
Dial, Jakita Nurse
Eatmon, Tony Security
Fagan, Derone Sports
Folker, Bonnie Child Nutrition Program
Grady, Square Maintenance
Hayes, Jean Paraprofessional
King, Antonio Maintenance
Lee, Edward Maintenance
Lumzy, Rhonda CNP
McKinney, Sherry Child Nutrition
McWain, Jackie Maintenance
Peterson, Joann Child Nutrition
Rogers, Andrea C N P
Scott, Shaheed Child Nutrition
Thomas, Debra Paraprofessional
Thomas, Natherine Manager/Child Nutrition Program
Webb, Latrisa Paraprofesional
Wilson, Barry Paraprofesional